15 лютого відбулася міжнародна експертна дискусія «Два важкі роки війни: подолання викликів для безпеки журналістів та стійкості медіа».
Серед учасників обговорення: представники держави, міжнародних партнерів, медійники з деокупованих та прифронтових територій, зокрема із Запоріжжя, Харківщини, Херсонщини.
«Життя журналістів і робота медіа є ключовими для будь-якої демократії. Особливо це пріоритетно для України, яка зараз воює. Ми маємо величезні виклики у своїй діяльності, потребуємо міжнародної допомоги, а тому правдиве висвітлення подій є ключовим безпековим фактором для діяльності нашої країни», — сказав Тарас Шевченко.
Безпека журналістів і право на свободу вираження поглядів є важливими й у контексті євроінтеграції. Ці питання серед фундаментальних прав, із яких розпочинаються переговори з ЄС та скринінг — оцінка на відповідність України європейським стандартам.
Майже 2 тисячі українських журналістів змогли підвищити свою кваліфікацію й пройти навчання, як-от тренінги з фізичної безпеки, першої допомоги, для підтримки психологічного здоров’я, із вивчення міжнародного права та написання репортажів англійською мовою. Близько 100 редакціям передали матеріальну, фінансову та інформаційну підтримку. Водночас 360 журналістів отримали екстрені гранти, а 65 — навчалися з фотодокументування пошкодженої спадщини. Про це розповів старший координатор проєктів Бюро ЮНЕСКО Даніель Кутурич.
Захід організовано НСЖУ та МКІП під патронатом Національної комісії ЮНЕСКО за підтримки Міністерства закордонних справ.